Ana içeriğe geç

Centrum’un Arkasındaki Bilim

Beslenme ve sağlıkla ilgili bu kadar çok bilginin dolaştığı günümüz dünyasında, kimi dinleyeceğinize ve neye güveneceğinize karar vermek zordur. Ancak etrafımızı dinlemeyi bırakıp vücudumuzla bağ kurduğumuzda kendi sağlığımız için en iyi kararları veririz.

40 yılı aşkın süredir beslenme bilimi ile desteklenen güvenilir multivitamin markası Centrum, sorularınızın yanıtlarını bulmanıza yardımcı olmak için hazırdır.

Bir dağda koşan kadın

Üzerinde En Çok Çalışma Yapılan

Centrum, klinik çalışmalarda 100.000 hasta-yılı uygulaması ile dünya üzerinde en çok klinik çalışma yapılan multivitamin markasıdır.

Araştırmaları Temel Alır

Centrum bilimi, 1950’li yıllarda Lederle Labs’ta genç bir bilim insanı Dr. Leon Ellenbogen’in kanser hastalarını tedavi etmek için vitaminlerin terapötik seviyelerinin kullanılması üzerinde yaptığı çalışmalarla başladı. Vitaminlere giderek artan bir ilgi duymaya başladı ve araştırmalarını, onların insan sağlığı üzerine faydalarına odakladı.

Bir laboratuvarda mikroskoba bakan kadın
Bir laboratuvarda elindeki listeyi işaretleyen, koruyucu giysiler içinde kadın

İlk Zamanlar

Araştırmalarında keşfettiği bilgilerin ışığında Centrum fikri ortaya çıktı. 1970’li yılların başlarında Dr. Ellenbogen ve Lederle, beslenmeyi desteklemek ve sağlıklı bir yaşam tarzını tamamlamak için tam kapsamlı bir vitamin ve mineral takviyesi oluşturmaya karar verdiler. Bilimi temel alan ilk Centrum multivitamin 1978 yılında piyasaya sürüldü.

Yenilikçi bir Evrim

Günümüzde Centrum, bilimsel araştırmaları temel alan bir beslenme desteği ürünleri serisi sunmaktadır. Uzman formül standartlarına sahip ürünlerimiz, güvenebileceğiniz kaynaklardan gelmektedir. Hak ettiğiniz kaliteli vitaminleri ve takviyeleri almanızı sağlamak üzere her bir içerik, pakete konulmadan önce 150’yi aşkın kalite kontrolünden geçmektedir.

İçerikleri ölçen, laboratuvar önlüğü giymiş bir kişi
Centrum logosu

Mirasımız

Centrum, dünya çapında önde gelen bilim insanları tarafından deneylerde kullanılmaktadır. Centrum, Antarktika’daki doktorların sağlığının desteklenmesinden uzayda NASA astronotlarına beslenme sağlamaya, hatta Çin’de panda yavrularının beslenmesini takviye etmeye kadar her alanda beslenme biliminin güvenilir bir kaynağıdır. Centrum bundan sonra nereye gidecek?

Centrum ile Yapılan Çalışmalar

Elinde bir fincanla mutfakta ayakta duran yaşlı bir erkek

Physician’s Health Study II

Physician’s Health Study II, şimdiye kadar yapılan en büyük multivitamin çalışmasıdır. Çalışmada 14.000’i aşkın doktor, 11 yıl boyunca her gün Centrum aldı. Centrum, kullanılan tek multivitamin markasıydı.

Bir makine ile bir kişinin gözlerini kontrol eden optimetri uzmanı

NASA Uzayda Stabilite Testi

2011 yılında NASA, multivitaminlerin uzayda stabilitelerini koruyup koruyamadığını ve astronotlara verilip verilemeyeceğini kontrol etmek istedi. Çalışmaya iki multivitamin markası katıldı. Sadece Centrum testi geçti.